Κι όμως καράβι δεν φαίνεται… Αύριο το πρωΐ και αν πρόκειται να ταξιδέψετε, επικοινωνείστε πριν με τα κατά τόπους λιμεναρχεία και πρακτορεία. Photo:Μιχάλης Τζανουλίνος
Το απαγορευτικό απόπλου είναι ακόμη σε ισχύ.
Μπατσί…Photo: Μιχάλης Τζανουλίνος
Η Άνδρος μετρά τις πληγές της.
Το παλιό εργοστάσιο της ΔΕΗ. Photo: Klodjan Lushnari
Το ρεύμα παρέχεται ακόμη από το π. εργοστάσιο της ΔΕΗ και το γεγονός προβάλλεται πλέον από τα αθηναϊκά ΜΜΕ (capital.gr)
Ειδυλλιακό και παγωμένο το Μπατσί. Photo:Μιχάλης Τζανουλίνος
Mια βόλτα στο Γαύριο και στο Μπατσί με ανεμοβρόχι.
Και τα σίδερα λύγισαν στο Γαύριο. Photo:Μιχάλης Τζανουλίνος
Λίγο καλύτερα τα πράγματα αλλά “η παγωνιά είναι παγωνιά” και ο άνεμος “καλά κραττεί”, λένε οι κάτοικοι.
Η πολύπαθη παραλία του Μπατσίου Photo:Μιχάλης Τζανουλίνος
Ο ζωγράφος Μιχάλης Τζανουλίνος αποτύπωσε τις εικόνες που μιλούν μόνες τους για τα μεγέθη του ανέμου και την οργή του.
Μπατσί. Photo:Μιχάλης Τζανουλίνος
Και ακόμη δεν έχουμε δει τι γίνεται μέσα στα χωριά, πόσα δέντρα έχουν ξεριζωθεί, πόσα κεραμίδια έχουν φύγει, πόσες βουλιάστρες έχουν πέσει, πόσοι καπνοδόχοι έγιναν “καπνός”…
Ιστοί έσπασαν, σκουπιδιάρες άλλαξαν ρότα… Photo:Μιχάλης ΤζανουλίνοςΓαύριο:Τα Χριστουγεννιάτικα στολίδια αποδείχτηκαν… χριστουγεννιάτικα. Photo:Μιχάλης ΤζανουλίνοςΟι εικόνες μπορούν να είναι μαγευτικές. Η παραλία του Αγίου Πέτρου. Photo:Μιχάλης ΤζανουλίνοςΗ μαρίνα του Μπατσίου είναι καταφύγιο για τα ψαροκάϊκα και τις βαρκες. Photo:Μιχάλης ΤζανουλίνοςΟι κύκνοι, μόλις καλυτέρεψε το κύμα βγήκαν κι εκείνοι βόλτα…Photo: Μιχάλης ΤζανουλίνοςΗ παραλία που το καλοκαίρι έσφιζε από κόσμο, πόσο διαφορετική σήμερα… Photo: Μιχάλης ΤζανουλίνοςΚάποια δέντρα έμειναν αλώβητα, αναγεννώντας την Ελπίδα. Photo: Μιχάλης Τζανουλίνος
Χρησιμοποιούμε Cookies για να διασφαλίσουμε ότι σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στον ιστότοπο μας. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτόν τον ιστότοπο, θα υποθέσουμε ότι είστε ικανοποιημένοι με αυτόν...OK