![](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/02/AB51A7CC-08AB-4A67-B889-BA1862516E7F-scaled-e1582932019731.jpeg)
Παρασκευή 28.2.2020, μια μέρα που έμοιαζε καλοκαιρινή.
Η θάλασσα γαλήνια κόντρα στις προβλέψεις, η προσμονή ενός τριημέρου που «εμείς για αλλού κινήσαμε, κι αλλού η ζωή μας πάει».
![](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/02/1EAD1BCC-3969-4BEC-9D67-0741C99B9EA9-scaled-e1582932600581.jpeg)
Μετά το αρχικό μούδιασμα του κορωνοϊού που αρχίζει να μετρά κρούσματα στην χώρα μας, η αποθαρρυνμένη Αποκριά, οι διεθνείς εξελίξεις στα σύνορά μας, το προσφυγικό, η βραδινή καταιγίδα.
Το πιο σημαντικό πράγμα στη ζωή είναι να αντέχεις.
![](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/02/6B4AB90E-EFE5-4121-9ABF-1B73E611A966-scaled-e1582933033623.jpeg)
Η προτροπή του Μουσικού Συλλόγου Άνδρου: «Μην χάνετε το κέφι σας», η υπολανθάνουσα ευφορία της Επιτροπής του Καρναβαλιού της Χώρας για τις εκπλήξεις του τριημέρου, μια μασκαρεμένη δημοσκόπηση – έτσι για να μην ξεχνιόμαστε – τα καράβια της γραμμής που έφεραν κόσμο στο νησί…
![](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/02/1E67CFCD-799D-4F66-9843-CA84EADA0117-scaled-e1582933382352.jpeg)
Το πάρκινγκ της Χώρας που γέμισε αυτοκίνητα, τα εστιατόρια και τα ταβερνάκια που πρόσφεραν περισσότερες αυγόσουπες από εκείνες μιας συνηθισμένης μέρας των «μουσκάρων», μας υπενθυμίζουν πάντα πως η ζωή βρίσκει πάντα τον τρόπο να ακολουθεί το δρόμο της προς τα Εμπρός.
Καλές Απόκριες και Καλά Κούλουμα.
#andriakipress