Ναυσικά Τζανουλίνου, ζωγραφική κόσμημα!
![Ναυσικά Τζανουλίνου, ζωγραφική κόσμημα!](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/07/nafsika-mihalis-featured-e1594032143890.jpg)
Πόση ευαισθησία, λεπτότητα, τρυφερότητα, υπομονή, δύναμη και επιμονή έχει ένας καλλιτέχνης όταν σε μια μικρογραφία καταφέρνει να αποτυπώσει το συναίσθημα;
![Ναυσικά Τζανουλίνου, ζωγραφική κόσμημα!](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/07/nafsika-6-e1593965008508.jpg)
Πόσω μάλλον όταν η μικρογραφία ορίζεται στο μέγεθος ενός μενταγιόν, ή ενός δακτυλιδιού;
Η τέχνη μπορεί να βρεθεί παντού, αρκεί να υπάρχει φυσικό χάρισμα και οι επισκέπτες της ομαδικής έκθεσης του 15ου θερινού Bazaart “Onar – Όνειρα” στο Κέντρο Μαρμαρογλυπτικής Τέχνης στην πλ. Προσκόπων, αναγώρισαν το ταλέντο στα κοσμήματα την μικρής εκθέτριας Ναυσικάς Τζανουλίνου. Μικρής σε ηλικία, πολλά υποσχόμενη, στην μεγάλη σκάλα της δημιουργίας.
![Ναυσικά Τζανουλίνου, ζωγραφική κόσμημα!](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/07/nafsika-12-e1593968670384.jpg)
Η Ναυσικά είναι κόρη του γνωστού Ανδριώτη ζωγράφου Μιχάλη Τζανουλίνου. Ισχυρό γονίδιο, κληρονομικό το χάρισμα.
![Ναυσικά Τζανουλίνου, ζωγραφική κόσμημα!](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/07/0E615AFB-813F-4052-BA7B-F02D44EFD5A9-e1594056998872.jpeg)
Η έκθεση που άνοιξε για το κοινό στις 19 Ιουνίου διήρκεσε μέχρι 25.6.2020.
Η έκθεση διοργανώθηκε από τον Dr Phill Δημήτριο Πανταζίδη και τους συνεργάτες καλλιτέχνες του πολιτιστικού ομίλου Κέντρο Τέχνης.