Ο Σ.Ε.Δ. Α. καθάρισε και στο Βραχνού τον δρόμο από τα δέντρα που όντας “θηρία” εμπόδιζαν την διέλευση των οχημάτων.
![Ο Σ.Ε.Δ. Α. καθάρισε και στο Βραχνού](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/07/vrahnou-1-e1594901537196.jpg)
Ο Σύλλογος Εθελοντών Δασοπυροσβεστών Άνδρου κλάδεψε τα δέντρα στον επαρχιακό δρόμο Χώρας – Κορθίου στο ύψος των χωριών Βραχνού-Λειβάδια με 5 άνδρες του και 2 οχήματα με τα απαραίτητα εργαλεία, αποσπώντας τις ευχαριστίες και τα συγχαρητήρια του Επάρχου Άνδρου κ. Δημήτρη Λάσκαρη.
![Ο Σ.Ε.Δ. Α. καθάρισε και στο Βραχνού](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/07/vrahnou-2-e1594901577629.jpg)
Ο Δήμος Άνδρου ανταποκρίθηκε στο αίτημα των κατοίκων των δύο χωριών Λειβαδίων και Βραχνού για καθαρισμό της επαρχιακής οδού και η δημοτική αρχή συνέδραμε τον Σ.Ε.Δ.Α. στον καθαρισμό με φορτηγό και υπεύθυνο που απομάκρυναν τα κλαδιά από το οδόστρωμα.