Ιστορίες της “Αδαμαντίας”: “The island within” Η έκθεση των πέντε εικαστικών ξεκίνησε στις 29 Αυγούστου 2020 και αφορά την Άνδρο.
![Ιστορίες της "Αδαμαντίας": “The island within”](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/09/Adamantia10.jpg)
“The island within”, είναι ο τίτλος της ομαδικής έκθεσης πέντε εικαστικών που παρουσιάζουν την δουλειά τους στην Αίθουσα Τέχνης και Μάθησης «ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ».
Τοπία της Άνδρου γίνονται πίνακες, γλυπτά- κατασκευασμένα από φυσικά υλικά- παίρνουν διαστάσεις κόμικς ή σινεμά, δανείζονται ήχους και εικόνες από την φύση της Άνδρου.
Μια δουλειά σύγχρονη.
Μια καινούργια εικαστική πρόταση που υπογράφουν οι καλλιτέχνες: Ειρήνη Τατάκη, Μιχάλης Καραϊσκος, Alexandra Roussopoulos, Αλέξανδρος Μαγγανιώτης, και Ξένια Μαρλίτση.
Η έκθεση οργανώνεται με την υποστήριξη της Αθηναϊκής Αίθουσας Τέχνης “PROJECT GALLERY”