Μετά την “πρεμούρα” των εκλογών μια ημερήσια εκδρομή ήταν πραγματική όαση για τον Φιλανθρωπικό Σύλλογο Αποικίων που την Πέμπτη 12-10-2023 επισκέφθηκε την Ιερά Μονή Αγίου Παντελεήμονα για να προσκυνήσουν τα μέλη και οι φίλοι του και να συμμετάσχουν στην ιερά παράκληση.
![Εκδρομή στην Πανάχραντο και στο Κόρθι](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2023/10/filanthropikos-3.jpg)
Στο γραφικό Κόρθι στην συνέχεια οι κυρίες και οι κύριοι του Φιλανθρωπικού Συλλόγου περιηγήθηκαν στην αγορά του και στην συνέχεια γευμάτισαν σε γνωστό εστιατόριο της περιοχής με θέα τον Όρμο.
![Εκδρομή στην Πανάχραντο και στο Κόρθι](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2023/10/filanthropikos-8.jpg)
![Εκδρομή στην Πανάχραντο και στο Κόρθι](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2023/10/filanthropikos-1.jpg)
![Εκδρομή στην Πανάχραντο και στο Κόρθι](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2023/10/filanthropikos-8.jpg)
Η πρόεδρος και το Δ.Σ. ευχαριστούν θερμά τους συμμετέχοντες που πάντα βρίσκονται στο πλευρό του συλλόγου και πάντα ανταποκρίνονται με χαρά στο κάλεσμα τους.