Αναστρέψιμες φαίνεται να είναι οι ζημιές στην ράμπα για ανθρώπους με αναπηρία στο Νειμποριό που προκλήθηκαν από τον άνεμο της Δευτέρας 10.5.2021.
Η περιοχή δεν είναι και η πιο απάνεμη αλλά είναι προσβάσιμη. Η περιοχή ουσιαστικά είναι στο μάτι του καιρού. Αυτή καθαυτή η ενέργεια «χάνει» λόγω χωροθέτησης. Τι θα γινόταν άραγε εάν υπήρχαν λουόμενοι; Τι θα συνέβαινε εάν η παραλία ήταν γεμάτη κόσμο;
![Αναστρέψιμες οι ζημιές στην ράμπα για ανθρώπους με αναπηρία στο Νειμποριό](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2021/05/neiborio-amea-3.jpg)
Τόσο η τουαλέτα
![Αναστρέψιμες οι ζημιές στην ράμπα για ανθρώπους με αναπηρία στο Νειμποριό](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2021/05/neiborio-amea-5.jpg)
όσο και το αποδυτήριο αναποδογύρισαν
![Αναστρέψιμες οι ζημιές στην ράμπα για ανθρώπους με αναπηρία στο Νειμποριό](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2021/05/neiborio-amea-2.jpg)
Οι ομπρέλες κράτησαν
![Αναστρέψιμες οι ζημιές στην ράμπα για ανθρώπους με αναπηρία στο Νειμποριό](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2021/05/neiborio-amea-1.jpg)
Οι επιδιορθώσεις θα γίνουν άμεσα (;)
Ίδιες εικόνες και στις αντίστοιχες κατασκευές στο Κόρθι. Κρίμα τα λεφτά του φορολογούμενου πολίτη. Ποιος σκέφτηκε ότι αυτά τα αστερέωτα ελαφρότατα κατασκευάσματα μπορούν να αντισταθούν στον αέρα της Άνδρου; Ή μήπως οι μελετητές δεν είναι Ανδριωτες ή απλά πρόκειται για έργα αμελέτητα; Κάτι 270000 ευρώ (ζωντανά και ζεστά) που κοστίζουν απαιτούν ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ, όταν μάλιστα σχετίζονται με την εξυπηρέτηση τόσο ευαίσθητων κοινωνικών ομάδων. Τυχεροί ήμαστε που δεν είχαμε και τραυματισμούς.
Τώρα μπορούν να φωτογραφηθούν περήφανοι όσοι έχτισαν στην άμμο παλάτια, έστρωσαν υπερελαφρείς διαδρόμους και νόμισαν ότι κορόιδεψαν τους ζαβανδριώτες. Να ανάψουν και τα φώτα, να βλέπουμε μέρα νύχτα τα χάλια τους αναστρέψιμα ή μη!