Κλαδονομή αποκάλυψη για τ’αρχοντικά από τον Σ.Ε.Δ.Α. που ανέδειξε τα κτήρια Δημαρχείου και Αστυνομίας Άνδρου.
Ένα όμορφο δειλινό, ένα περιποιημένο κτήριο, μια καθαρή παιδική χαρά. Ευχαριστούμε Σ.Ε.Δ.Α.
Αναδείχθηκαν τα όμορφα αρχοντικά όπου στεγάζονται το Δημαρχείο και η Αστυνομία μετά το κλάδεμα τών δέντρων και τον καθαρισμό της παιδικης χαράς Χώρας Άνδρου από τον Σ.Ε.Δ.Α.χθες 30.09.2020. “Φάνηκε” και το κτήριο της Αστυνομίας.
Στην κλαδονομη συμμετείχαν 5 εθελοντές με ένα όχημα (Σ.Ε.Δ.Α. 8) και πολλά αλυσοπρίονα και εργαλεία κλαδονομης.
Φορτώνοντας τα κλαδιά
Το αποτέλεσμα αποζημίωσε και με το παραπάνω τους εθελοντές που εργάστηκαν αλλά και τον παρόντα καθ’όλη την διάρκεια της δράσης αντιδήμαρχο Χώρας Άνδρου κ. Δημήτρη Γιαννιση.
Επί τω έργω!
Με φορτηγό του Δήμου τα κλαδιά μεταφέρθηκαν σε ειδικό χώρο περισυλλογής.
“Καθάρισε” και η παιδική χαρά!
Στόχος αυτής της δράσης ήταν η ασφαλέστερη και ευχάριστη παραμονή στο χώρο της παιδικης χαράς, τόσο των παιδιών όσο και των γονέων ή παππούδων που τα συνοδεύουν.
Χαμόγελα στον φακό για τις αναμνηστικές φωτογραφίες
Μαζί με τις ευχαριστίες για την εργασία που προσέφερε ο Σ.Ε.Δ.Α. ο αντιδήμαρχος κ. Γιαννίσης παρέθεσε δείπνο στους εθελοντές.
Το παρελθόν Σάββατο 26/9 ο ΣΕΔΑ ”κλάδεψε” ακόμα ένα γιγαντιαίο ευκάλυπτο στην οικία Σακαλή στην ευρύτερη περιοχή Γαυρίου επί της κεντρικής οδού, έναντι του SM Μασούτη.
Χρησιμοποιούμε Cookies για να διασφαλίσουμε ότι σας προσφέρουμε την καλύτερη εμπειρία στον ιστότοπο μας. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτόν τον ιστότοπο, θα υποθέσουμε ότι είστε ικανοποιημένοι με αυτόν...OK
Το παρελθόν Σάββατο 26/9 ο ΣΕΔΑ ”κλάδεψε” ακόμα ένα γιγαντιαίο ευκάλυπτο στην οικία Σακαλή στην ευρύτερη περιοχή Γαυρίου επί της κεντρικής οδού, έναντι του SM Μασούτη.
https://andriakipress.gr/2020/09/28/o-epikindynos-eykalyptos-kopike-apo-ton-s-e-d-a/