Lockdown (2) σε Μπατσί και Γαύριο και ο Μιχάλης Τζανουλίνος απαθανάτισε με τον φακό του την 4 ημέρα πανεθνικού απαγορευτικού κυκλοφορίας, στο Γαύριο και το Μπατσί. Με την Άνδρο να μετρά δύο επιβεβαιωμένα κρούσματα από την αρχή της πανδημίας, σύμφωνα με τις επίσημες ανακοινώσεις του ΕΟΔΥ -και πάλι καλά είμαστε!!!
Έρημη πόλη το λιμάνι του Γαυρίου με τα συνεργεία του Δήμου να έχουν προβεί σε καθαρισμούς, απολυμάνσεις και κοπή δέντρων -όπως αναφέρει και σε σχετική ανάρτησή του στον προσωπικό του λογαριασμό στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ο δήμαρχος Δ. Λοτσάρης.
Ανοικτά τα καταστήματα τροφίμων, τα βενζινάδικα, τα supermarket το Φαρμακείο. Την ερημιά θα “σπάσει” η άφιξη ή η αναχώρηση του πλοίου της γραμμής και μετά πάλι ησυχία.
![Lockdown (2) σε Μπατσί και Γαύριο](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/11/Batsi-quarantine-3.jpg)
Ημέρες κορωνοϊού και το Μπατσί άδειο.
![Lockdown (2) σε Μπατσί και Γαύριο](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/11/Batsi-quarantine-5.jpg)
Μια μαύρη γάτα χαλαρώνει στην παραλία
![Lockdown (2) σε Μπατσί και Γαύριο](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/11/Batsi-quarantine-2.jpg)
Μια κυρία βγήκε να αθληθεί.
![Lockdown (2) σε Μπατσί και Γαύριο](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/11/Batsi-quarantine-4.jpg)
Corona Days!
![Lockdown (2) σε Μπατσί και Γαύριο](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/11/Batsi-quarantine-1.jpg)
Υπομονή. Ψυχραιμία. Μάσκα, Απόσταση, Καθαριότητα. Το εμβόλιο είναι μια “ανάσα” μακριά. Αρκεί να αντέξουμε.
“Μπόρα είναι θα περάσει”, όπως συνηθίζει να λέει ο Ανδριώτης Γιατρός Επιδημιολόγος Γιώργος Καλλιβρούσης.