Ύστερα από αίτημα του εκκλησιαστικού συμβουλίου και του εφημέριου του Ι Ν. Εισοδίων της Θεοτόκου Αγριδιώτισσας προς τον Σ.Ε.Δ.Α. για λιτάνευση της ιεράς εικόνας της Παναγίας ο Σύλλογος ανταποκρίθηκε με δύο εθελοντές στην Πανηγυρική Θεία Λειτουργία και στην περιφορά της εικόνας στο χωριό Γιαννισαίο.![Λιτάνευση της ιεράς εικόνας της Παναγίας στο Γιαννισαίο](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2023/11/IMG_3497-e1700600312501.jpeg)
![Λιτάνευση της ιεράς εικόνας της Παναγίας στο Γιαννισαίο](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2023/11/IMG_3499-e1700600385702.jpeg)
.Χρόνια πολλά λοιπόν στις Μαρίες και τις Δέσποινες, η Παναγία να χαρίζει υγεία και δύναμη σε όλο τον κόσμο.
Στέλιος Βαρθολομαίος
.