![Η βασιλόπιτα του Φ.Ο. "Το Γαύριο"](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2024/02/katakoilos-gregos-17.jpg)
Στον “Γρέγο” στην Κατάκοιλο έκοψε την βασιλόπιτά του ο Φιλοπρόοδος Όμιλος “Το Γαύριο” το Σάββατο 17 Φεβρουαρίου. Ο ζωγράφος Μιχάλης Τζανουλίνος, που έχει φιλοτεχνήσει με έργα του την παραδοσιακή ανδριώτικη ταβέρνα, εκτέλεσε χρέη φωτορεπόρτερ για την εφημερίδα ΑΝΔΡΙΑΚΗ/andriakipress.gr. Ευχαριστούμε πολύ.
ΑΝΔΡΙΩΤΙΚΟ ΤΑΚΙΜΙ και Γαρυφαλλιά Λουσσίδου διασκέδασαν τους παρευρισκόμενους μέχρι τις πρώτες πρωϊνές ώρες.
“Σ΄αγαπώ γιατί είσαι ωραία” τραγούδησε με εξαιρετική φωνή, η πρόεδρος του Φιλοπρόοδου Εφη Πανταζή Βασταρδή.
Και του χρόνου με υγεία!
Και ένας χορός, αντριώτικος!