Με την πρόταση του γέροντα Ευδόκιμου να “γίνεται” λαϊκή αγορά στα Πευκάκια, παραδοσιακή μουσική και χορό έκλεισε μια μέρα που ξεκίνησε γιορτινή από το πρωί.
![Ολοήμερη γιορτή στα Πευκάκια](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2023/06/lemonlocal-9.jpg)
Στα κιόσκια στα Πευκάκια, σύλλογοι, ιδιώτες παραγωγοί και επισκέπτες του νησιού περιπλανήθηκαν άνετα, κι αγόρασαν τοπικές νοστιμιές από ντόπιους παραγωγούς και δημιουργούς.
Η διοργάνωση έφερε την σφραγίδα του Δήμου Άνδρου που φρόντισε για την γιορτή του λεμονιού και του Andros Deli.
Από την εκδήλωση δεν μπορούσε να λείψει ο άλλοτε εκθέτης ζωγράφος Μιχάλης Τζανουλίνος, ως επισκέπτης όμως αυτή τη φορά, αλλά και φωτογράφος για την εφημερίδα μας.
Οι δηλώσεις Δ. Λοτσάρη στην ΕΡΤ