Αποκαθίσταται η βλάβη στον κεντρικό αγωγό ύδρευσης των Στραπουργιών με την συνδρομή συνεργείου του Δήμου.
Δυστυχώς τα ατυχήματα δεν ξεχωρίζουν ημέρες γιορτές και ώρες. Η βλάβη στον κεντρικό αγωγό υδροδότησης των Στραπουργιών είχε σαν αποτέλεσμα μεγάλη διαρροή νερού κάτω από τον περιφερειακό δρόμο στα κτήματα Δ. Χαλά, Ραπτάκη.
Η μεγάλη διαρροή έγινε αντιληπτή χθες το βράδυ 14.8.2020 από περιοίκους, ειδοποιήθηκε ο Δήμος και το συνεργείο του 15Αυγουστο, μέσα στο λιοπύρι υπό το βλέμμα του πρόεδρου του Δ.Δ. κ. Τέλη Αστρά, εργάστηκε για την αποκατάσταση της βλάβης.
![Αποκαθίσταται η βλάβη στον κεντρικό αγωγό ύδρευσης των Στραπουργιών.](https://andriakipress.gr/wp-content/uploads/2020/08/32FD042C-3EBA-4C31-A99D-41B77C4971C3-scaled-e1597503121629.jpeg)